Найважча бомба для Lancaster
Деякі літаки навіть оснащувалися турелями "Village Inn", що мали найпростіші невеликі радіолокатори, що полегшують стрілку наведення. Сучасні статистичні дані показують, що до липня 1943 року на кожний загублений Lancaster доводилося 132 тонни скинутих бомб.

Відповідні цифри для інших "чотирьох моторников" Бомбардувального командування становлять 56 тонн на кожний загублений Halifax і 41 тонну на кожний Stirling. Деякі Lancaster зробили більше сотні бойових вильотів. Імовірно, найвідомішим з рейдів Lancaster став наліт на дамби в західній Німеччині, уночі з 16 на 17 травня 1943 року.

Дороблені літаки 617-й ескадрильї, кожний з яких був збройний 4196-кг спеціально для цього сконструйованою бомбою, зуміли зруйнувати дві із трьох дамб, відважно атакувавши їх з малої висоти. В 1944 році літаки Lancaster 617-й ескадрильї завдали удару по залізничному тунелі Самюр, а 9-й ескадрильї атакували лінкор "Тирпиц" в одному з норвезьких фіордів, використавши 5448-кг бомби Tallboy. Найважчою бомбою, що міг нести Lancaster, стала 9988-кг Grand Slam.

З одною такою гігантською бомбою на борті відповідно дороблений літак мав максимальну злітну вагу 32688 кг (у прототипу злітна вага була 25 878 кг). Тільки винищувачі Hurricane і Spitfire будувалися під час війни з більше високим темпом, чим Lancaster (хоча по темпах випуску Halifax випереджав останнього до середини 1943 року.

Першої одержала бомбардувальники Manchester, не дуже вдалих попередників літака Lancaster, 207-я ескадрилья RAF. Але незабаром неї переозброїли на більше зроблені машини. У ході бомбардувальних ударів авіації союзників в 1940-х роках жах війни пізнали не тільки жителі окупованої Європи, але й екіпажі бомбардувальників, що щоночі перетинали Ла-Манш і понесших величезні втрати,

Британії випускали 91 Lancaster на місяць, а в Канаді готувалися до початку серійного виробництва. Із середини 1942 року й до кінця війни Lancaster був головною зброєю Бомбардувального командування RAF у нічних нальотах на Німеччину. Ними були оснащені як основні сили, так і підрозділу "слідопитів". З більш ніж 7300 побудованих Lancaster 3345 минулого загублені в операціях такий була інтенсивність їхнього використання в 19421945 роках.
Список сторінок: 1 2 3 4